Hnojivo na zemiaky so stimulačným účinkom | Agrobiosfer.sk

Články

V tejto sekcii si môžete prečítať zaujímavé informácie a články súvisiace s výživou a stimuláciou rastlín z morských rias a prírodných zdrojov.

Kategórie

Pšenica a jačmeň
Repka
Kukurica a slnečnica
Cukrová repa
Sója a strukoviny
Vinič
Drobné ovocie a sady
Golf a trávniky
Dni poľa, eventy a semináre
Zelenina
Zemiaky
Mak

Archív

Súvisiace články

"Odborný seminár Brambory 2014 v ČR"
Zemiaky vyziva a stimulacia Alga600_180x130.jpg

Hnojivo na zemiaky so stimulačným účinkom

Štvrtok 18.7.2013 Poslať emailom

Poradíme vám ako dosiahnuť vysokú úrodu a kvalitu zemiakov. Hnojivo na zemiaky Alga 300++ high K je vyrobené z morských rias a je bohaté na draslík, prírodné stimulačné látky, aminokyseliny a iné bioaktívne látky.

Za posledných 5 rokov sa výmera zemiakov na Slovensku znižovala. V roku 2008 sa zemiaky pestovali na výmere 14270 ha a v poslednom roku 2012 sa ich výmera pohybovala na úrovni 8934 ha.

Hnojivo na zemiaky a výživa

Pre pestovanie zemiakov je nevyhnutné aplikovať NPK hnojivo na zemiaky a organické hnojivá, napr. maštaľný hnoj v dávke 35 – 40 t/ha. Zemiaky pre 1 t úrody a príslušného množstva  vňate odčerpajú z pôdy 5 kg N, 1 kg P, 7 kg K, 1,5 kg Ca a 0,7 kg Mg.  Pri priemernej úrode 20 t/ha preto treba do pôdy na základe stavu živín dodať  aspoň 100 kg N, 20 kg P, 140 kg K, 30 kg Ca a 14 kg Mg.  Až 70 % živín zemiaky príjmu ešte pred štádiom kvitnutia.

Alga 300++K hnojivo na zemiaky.JPG hnojivo na zemiaky Alga 600.jpg

Listové hnojivo na zemiaky so stimulačným účinkom

Správne načasovanou aplikáciou hnojiva na zemiaky na báze morských rias podporíme vyrovnaný rast jednak nadzemnej časti, ale i rast hľúz. Prvým vstupom do porastu vo fáze BBCH 20 – 40 spolu s fungicídom odporúčame použiť hnojivo na zemiaky na báze morských rias Alga 300++ high K v dávke 0,8 – 1 l/ha. Ako alternatívu k Alga 300++ high K je možné použiť aj BIO hnojivo na zemiaky Alga 600. Touto aplikáciou podporíme rast stolonov a zvýšime počet vytvorených hľúz, green efekt, zosilnenie porastu, ochránime zemiaky proti stresovým faktorom (sucho, chlad, zasolenie) a taktiež doplníme výživu cez list.

Alga hnojivo na zemiaky.jpg listove hnojivo na zemiaky.JPG

Listové hnojivo na zemiaky s obsahom bóru

Do tankmixu nezabudnite zaradiť listové hnojivo s obsahom vysoko prijateľného bóru ProBoron (B, N) v dávke 0,75 l/ha alebo CaBoron (Ca, B, K) v dávke 0,7 – 1 l/ha. Bór je pre zemiaky veľmi dôležitý a pri jeho nedostatku odumierajú rastové vrcholy vňate a tiež sa nedostatok negatívne prejaví na výške úrody.

Prevencia a ochrana zemiakov proti chorobám

Pre lepšie využitie fungicídu je potrebné spojiť túto aplikáciu s prípravkom SoftGuard++ v dávke 0,8 -1 l/ha a taktiež ochránime preventívne zemiaky pred chorobami. SoftGuard++ teda pôsobí ako aktivátor imunity, prevencia a ochrana proti chorobám, biostimulátor a výživa rastlín. Druhú aplikáciu je potrebné vykonať do začiatku kvitnutia. Do tejto aplikácie odporúčame listové hnojivo s vysokým obsahom draslíka Alga 300++K v dávke 0,8 – 1 l/ha. Touto aplikáciou podporíme zväčšenie hľúz a zvýšenie úrody. Taktiež vplyvom extraktov z morských rias podporíme zosilnenie porastu a green efekt. Prípravky na báze morských rias pozitívne vplývajú aj na dĺžku skladovateľnosti zemiakov. Veľmi dôležité je udržať zemiaky čo najdlhšie zelené a preto odporúčame k prípravku Alga 300++K pridať aj prípravok SoftGuard++.

prírodné hnojivá na zemiaky.JPG hnojivo na zemiaky alga.jpg hnojivo na zemiaky a ochrana.JPG

Špeciálne hnojivo na zemiaky si treba vyskúšať

Najlepšou cestou ako zistiť účinnosť našich odporúčaní v praxi a vidieť vplyv naších špeciálnych hnojív na úrodu a kvalitu zemiakov, je vyskúšať si ich priamo u Vás. Nebojte sa nových trendov, nakoľko nami ponúkané prírodné hnojivá majú za sebou 20 ročný vývoj a ich účinnosť je overená vo viac ako 100 krajinách sveta.

Pre viac informácií kontaktujte našich obchodných zástupcov.

Ing. Pavol Krempa, PhD.

Obchodný manažér

Agrobiosfer, s.r.o.

Listové hnojivo na zemiaky Alga 300++ high K v kombinácii s prírodnou prevenciou a ochranou proti chorobám SoftGuard++

hnojivo na zemiaky Alga 300++.jpg biostimulacia zemiaky Alga 300++.JPG

prirodne listove hnojivo.JPG prirodne hnojivo na zemiaky.jpg vyziva a hnojivo na zemiaky.JPG   

BIO hnojivo na zemiaky Alga 600

bio zemiaky.jpg stimulacia a vyziva zemiakov.JPG BIO hnojivo na zemiaky.jpg

ochrana zemiakov Softguard++.JPG ochrana na zemiaky a hnojivo.JPG

 

Súvisiace produkty