Bio hnojivo | Hnojivá na báze morských rias | Agrobiosfer.sk

Články

V tejto sekcii si môžete prečítať zaujímavé informácie a články súvisiace s výživou a stimuláciou rastlín z morských rias a prírodných zdrojov.

Kategórie

Pšenica a jačmeň
Repka
Kukurica a slnečnica
Cukrová repa
Sója a strukoviny
Vinič
Drobné ovocie a sady
Golf a trávniky
Dni poľa, eventy a semináre
Zelenina
Zemiaky
Mak

Archív

Súvisiace články

sargassum picture 1_180x130.jpg

Bio hnojivo | Hnojivá na báze morských rias

Utorok 5.11.2013 Poslať emailom

Ponúkame hnojivá na báze morských rias pre vaše plodiny. Bio hnojivo na báze morských rias – poklad z oceána. Hnojivo na jahody, hnojivo na zemiaky a iné bio hnojivá získate aj online na www.agrobiosfer.sk

Hnojivá z morských rias

Takmer 80% planéty pokrývajú oceány a moria, ktoré sú bohaté na živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Morské riasy počas svojho rastu čerpajú tieto živiny a sú schopné koncetrovať účinky morského ekosystému až 50 000 krát, čím ich obsah minerálov je mnohonásobne bohatší v porovnaní so suchozemskými rastlinami. Morské riasy sú dlhodobo urdžateľný a obnoviteľný prírodný zdroj, ktorého výhody a vysoký potenciál sú veľmi dôležité pre moderné poľnohospodárstvo. LEILI Agrochemistry je jeden z najväčších
svetových producentov prírodnej výživy rastlín z morských rias, ktorého hnojivá sa vyznačujú vysokou kvalitou a účinnosťou.

Hnojivá z morských rias a ich výhody

  • Zvýšené množstvo a kvalita úrody - LEILI hnojivá na báze morských rias výrazne stimulujú koreňový rast, bunkové delenie a tvorbu plodov. Pri listovej aplikácii zvýšia úrodu u poľných plodín o 7% až 20% a u ovocia a zelenine o 15% až 26%. Zelenina a ovocie sú zdravšie, majú prírodnú chuť a dlhšiu skladovateľnosť po zbere.

  • Široké spektrum živín a minerálov - hnojivá z morských rias obsahujú široké spektrum minerálov v chelátovej forme, makro i mikro živiny, proteíny, aminokyseliny, vitamíny a biologicky aktívne látky.
  • Zlepšená štruktúra pôdy a schopnosť udržať vodu - kyselina algínová obsiahnutá v hnojivách z morských rias pôsobí ako pôdny kondicionér, ktorý zlepšuje štruktúru pôdy a schopnosť udržať vodu.
  • Zvýšená odolnosť voči stresu a chorobám - hnojivá z morských rias sú bohaté na bioaktívne látky, ktoré pomáhajú rastlinám zlepšiť imunitný systém a odolnosť voči stresu.
  • Zvýšená odolnosť voči mrazu a suchu - morské riasy sú vysoko účinné v budovaní karbohydrátov a spolu s bioaktívnymi látkami zvyšujú odolnosť rastlín voči suchu a mrazu.
  • Ekologicky a enviromentálne šetrné - hnojivá na báze morských rias sú ekologické a spolu s unikátnymi účinkami zvyšujú ekonomickú a ekologickú hodnotu pre pestovateľov.

 

BIO hnojivo - Alga 600

hnojivo.jpg BIO hnojivo Alga 600 je 100% prírodný extrakt z hnedých morkých rias, ktorý je bohatý na organické živiny, mikroelementy v chelátovej forme, aminokyseliny, biologicky aktívne látky a prírodné rastové stimulátory (auxíny, giberelíny a citokiníny). Hnojivo Alga 600 je zaregistrované a certifikované v EÚ inštitútom IMO ako organické hnojivo vhodné pre ekologické poľnohospodárstvo. Toto unikátne listové BIO hnojivo stimuluje rast, prispieva k tvorbe väčšieho koreňového systému a plodov, výrazne zvyšuje kvalitu a množstvo úrody a zlepšuje odolnosť rastlín voči stresu a chorobám. Listové organické hnojivo Alga 600 je vhodné pre všetky kultúry ako zeleninu, ovocie, obilniny, technické plodiny, kvety a trávniky.

 

BIO prevencia voči chorobám - Hnojivo SoftGuard

hnojivá.jpg SoftGuard je prírodný extrakt z krabích a krevetových ulít s obsahom bioaktívnej látky chitosan oligosacharid, ktorá vďaka malej molekulovej hmotnosti je ľahko prístupná rastlinám. Táto účinná látka plní funkciu aktivátora imunitného systému rastlín, podobne ako vakcína u človeka a taktiež pôsobí ako prevencia a ochrana rastlín voči chorobám. SoftGuard stimuluje syntézu niektorých enzýmov, podporuje rast a chráni rastliny pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami, čím sa zvyšuje kvalita a množstvo úrody. Softguard je registrovaný a v EÚ certifikovaný ako organické hnojivo pre ekologické poľnohospodárstvo a je vhodné najmä pre zeleninu, ovocie, vinice, zemiaky, poľné plodiny, trávniky a iné.

 

TOP kvalita a služby = Agrobiosfer

Spoločnosť Agrobiosfer je výhradným zastúpením spoločnosti LEILI so zameraním na prírodné hnojivá na báze
morských rias a iných prírodných zdrojov, ktorá zvyšuje zisky pre farmárov a zároveň je šetrná k životnému
prostrediu. LEILI hnojivá na báze morských rias zabezpečujú racionálnu výživu rastlín, ktorá spĺňa rastúce požiadavky na produkciu kvalitných a zdravých plodín pri dlhodobej udržateľnosti poľnohospodárskeho prostredia. Spoločnosť Agrobiosfer navyše poskytuje odborné poradenstvo pre svojich zákazníkov, preto v prípade akýchkoľvek otázok, kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám radi poradia.

Súvisiace produkty